Aktualności | Numer bieżący | Społeczność | Zamówienia | Reklama | Kontakt

newsletter
Serwery www tani hosting w Linuxpl.com

  Jedyny w Polsce... » Społeczność  

Społeczność

Patronaty medialne

10 edycja Lubelskich Dni Informatyki, 22 kwietnia 2017 (sobota), Lubelski Park Naukowo-Technologiczny

Lubelskie Dni Informatyki (LDI) to bezpłatne wydarzenie IT organizowane od 2007 roku przez grupę KUL.NET oraz Koło Naukowe Informatyków KUL działające na wydziale Informatyki, Matematyki i Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Współorganizatorem wydarzenia uznawanego od dwóch lat za największe wydarzenie IT w Polsce wschodniej jest również Lubelski Park Naukowo-Technologiczny.

Konferencja jest skierowana do osób interesujących się szeroko pojętą informatyką, automatyką, robotyką i mechatroniką – doświadczonych programistów, geeków i gadżeciarzy, a także osób, które planują związać swoją przyszłość z kodowaniem.

W czasie trwania tegorocznej, jubileuszowej dziesiątej edycji LDI, prelegenci przybliżą zagadnienia związane z nowymi technologiami, które w
najbliższym czasie zrewolucjonizują rynek informatyczny.

LDI to:
- huczna ceremonia otwarcia z występami artystów,
- warsztaty z najnowszych technologii IT prowadzone przez aktywnych zawodowo specjalistów z branży umożliwiające poznanie trendów na rynku,
- wykłady w auli głównej prowadzone przez prelegentów, którzy są wybitnymi specjalistami w swoich dziedzinach,
- strefy rozrywki,
- giełda pracy.

Strona www konferencji: http://www.ldi.org.pl/

20 000 złotych do wygrania w konkursie Fortum

Organizatorzy zapraszają pasjonatów nowoczesnych technologii, programistów, studentów i start-upy do udziału w ogólnopolskim konkursie o tematyce energetycznej Fortum Hackathon. Nagrodą główną jest dwadzieścia tysięcy złotych i możliwość współpracy z Fortum przy wdrożeniu i rozwoju najlepszych rozwiązań. Zgłoszenia można przesyłać do 26 lutego.

Fortum Hackathon składa się z dwóch etapów. W pierwszym, Idea Challenge, uczestnicy przygotowują propozycję rozwiązania zgodną z przynajmniej jednym z trzech wyzwań konkursowych, określonych przez organizatorów. Następnie eksperci Fortum wyłonią do finału najlepsze zespoły. Będzie to hackathon - jednodniowe warsztatów, podczas których uczestnicy będą dopracowywać swoje rozwiązania pod okiem ekspertów.

Zgłaszane rozwiązania konkursowe powinny być zgodne z założeniami Design Thinking - ukierunkowane na analizę realnych potrzeb i oczekiwań klientów, by przejść od identyfikacji potrzeby do opracowania konkretnego możliwego do wdrożenia rozwiązania. Propozycje będą oceniane pod kątem innowacyjności, łatwości wdrożenia czy zasięgu.
Finał odbędzie się 11 marca w Gdańsku, zwieńczy go wyłonienie zwycięzców i wręczenie nagród.
Zgłaszać się mogą zarówno osoby indywidualne, jak i zespoły do pięciu członków. Propozycje rozwiązań w ramach pierwszego etapu konkursu są przyjmowane od 6 do 26 lutego 2017 roku poprzez formularz aplikacyjny: www.challengerocket.com/pl/Fortum.

więcej...

"Linux Magazine" Newsletter

Czy są Państwo zainteresowani otrzymywaniem najnowszych informacji o kolejnych numerach "Linux Magazine"?

więcej...

Grupy użytkowników Linuksa

Witamy na stronie poświęconej grupom użytkowników Linuksa działającym w Polsce

Publikujemy listę największych znanych nam działających grup użytkowników. Ich zadaniem jest popularyzacja Linuksa i oprogramowania open source oraz udzielanie wsparcia swoim członkom (i nie tylko). Ma to szczególne znaczenie dla osób początkujących lub tych, które chcą się po prostu dowiedzieć czegoś więcej o Linuksie.

więcej...

 

In the US and Canada, Linux Magazine is known as Linux Pro Magazine.
Entire contents © 2017 [Linux New Media USA, LLC]
Linux New Media web sites:
North America: [Linux Pro Magazine]
UK/Worldwide: [Linux Magazine]
Germany: [Linux-Magazin] [LinuxUser] [EasyLinux] [Linux-Community] [Linux Technical Review]
Eastern Europe: [Linux Magazine Poland] [Linux Magazine Archive] [Darmowe Programy Poland] [Najlepsze Programy] [Blog.medialinx.pl]
International: [Linux Magazine Spanish]
[Linux Magazine Brazil] [EasyLinux Brazil]
Corporate: [Medialinx AG]